Iesaku izlasīt šitādu grāmatu:
Deivids Bodaniss, E=mc²: Pasaulē slavenākā vienādojuma biogrāfija.
Interesanti, un rodas kaut kāda skaidrība, kur es dzīvoju.
Te ieskatam no priekšvārda:
“Šīs grāmatas stāstījumā kaisle, mīlestība un atriebība ir tikpat svarīgas kā vēsi zinātniski atklājumi. Lasīsiet par Maiklu Faradeju – zēnu no nabadzīgas Londonas ģimenes, kas izmisīgi meklē aizbildni, kurš ievirzītu viņu labākā dzīvē; par Emīliju du Šatelē – sievieti, kas iesprostota nepareizajā gadsimtā, cenšoties atrast pozīciju, kurā viņu neapsmietu par sava prāta izmantošanu [..]; par Cecīliju Peinu – anglieti, kuras karjera tika iznīcināta pēc tam, kad viņa uzdrīkstējās ieraudzīt saules likteni mūsu ēras 6-miljardajā gadā; par deviņpadsmit gadus vecu braminu, Subramanjanu Čandrasekaru, kas Arābu jūrā vasaras vidus karstumā atklāj kaut ko vēl baismāku. Caur visiem šiem stāstiem un atsaucēm uz Izaka Ņūtona, Vernera Heizenberga un citu pētnieku dzīvi kļūst skaidra katras vienādojuma E=mc² daļas nozīme.”
Tā nav rakstīta kā fizikas mācību grāmata, bet tiešām kā biogrāfija, ar interesantiem notikumu atspoguļojumiem. Var pat pasmieties reizēm.
Piemēram, tāda epizode no Maksvela dzīves:
Maksvelam pretēji Faradejam nepiemita spēja savlaicīgi sākt dienu. Kad viņam paziņoja, ka Kembridžas Universitātē obligāti jāapmeklē dievkalpojums pulksten sešos no rīta, viņš esot dziļi ievilcis elpu un teicis: “Nu, labi, laikam jau varēšu tik ilgi palikt augšā”.
Nu vārdu sakot, ja nav īsti ko darīt, iesaku šito grāmatu izlasīt.
Te var paklausīties sarunu ar pašu autoru par šo grāmatu (tas gan angļu mēlē):
http://www.lauralee.com/audio/asf/112900.asf
un te var paklausīties pašu Einšteinu runājam
http://www.aip.org/history/einstein/sound/voice1.mp3
oreman
January 21, 2009 at 1:36 pmNu jā, to noteikti izlasīšu. Vispirms gan jāizlasa iesāktā!
dace
January 20, 2009 at 9:46 am🙂
varbūt ar atkārtotu atgriešanos pie šīs grāmatas, tā beidzot jāizlasa? 😉
Tā nebūt nav sarežģīta un neprasa pēc īpašām iepriekšējām zināšanām.
oreman
January 19, 2009 at 11:48 pmHehe, izrādās, ka pats esmu laikam no šīs pašas lapas iespaidojies, uzsākot tās grāmatas meklēšanu 😀 Vismaz tā varētu spriest pēc iepriekšējā komentāra, kuru tikai tagad pamanīju 😀
oreman
January 19, 2009 at 11:47 pmMan ir šī grāmata. Nopirku jau pasen, kopā ar grāmatu `E=mc^2 : ievads relativitātes teorijā` un tā kā jāsāk lasīt ar ievadu, tad līdz augstāk minētajai grāmatai vēl neesmu ticis 😉
oreman
September 10, 2008 at 1:43 pmĻoti interesanti! Noteikti jāizlasa!